Leden 2009

Miss ČR 2009 - Tisková zpráva

28. ledna 2009 v 16:43 | Lucky |  Miss České Republiky

Dnes odpoledne vedení Miss České republiky uspořádalo tiskovou konferenci, kde byla představena nová koncepce této soutěže.


Image Hosted by ImageShack.us

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.

Mezi hlavní změny patří:

- nové charitativní pojetí soutěže (výnos bude věnován vždy na konkrétní charitativní projekt, v roce 2009 to bude částečně Nadační fond pro zdraví dětí a částečně charitativní projekt Pomozte dětem!)
- Miss ČR se z Novy přesouvá na Českou televizi, dalšími mediálními partnery jsou Radio IMPULS a mediální skupina MAFRA
- castingy budou na jaře, finále na podzim
- k soutěži vzniknou dva celovečerní programy, kromě finále na podzim (které je letos plánováno na sobotu 24. října) i speciální "vyhlašovací" díl na jaře (zatím blíže neurčená dubnová sobota), kterým provedou Karel Gott a Lucie Bílá


Zdroj: www.missczech.com


Miss America 2009

25. ledna 2009 v 12:50 | Lucky |  Ze zahraničí

V sobotu 24. ledna v Planet Hollywood Resort & Casino v Las Vegas vyvrcholila soutěž Miss America 2009.


Korunku získala 22 letá dívka z Indiany Katie Stam.

Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us


Více na www.missamerica.com

Historie České Miss - 2008, IV. ročník

24. ledna 2009 v 15:01 | Lucky |  Česká Miss

Ročník 2008


Ve čtvrtém ročníku soutěže Česká Miss zvítězila osmnáctiletá studentka Eliška Bučková ze Strážnice. Velkolepou show přenášela 2. února 2008 živě z ruzyňského letiště TV Nova.
Celkové výsledky:

Česká Miss - Eliška Bučková (zároveň Miss Internet, Miss Posluchačů Frekvence 1, Tip Poroty), 18 let, Strážnice
1. Česká Vícemiss - Hana Svobodová, 19 let, Zadní Zhořec
2. Česká Vícemiss - Elisavet Charalambidu (zároveň Miss Čtenářů), 22 let, Brno

TOP 6 doplnily:
Adéla Vartová, Kateřina Šamanová a Aneta Faitová.

Finalistky:
Z leva do prava, od shora dolů:
1. Lucie Matušová, 2. Adéla Vartová, 3. Romana Antonínová, 4. Kateřina Štosová
5. Kateřina Šamanová, 6. Eliška Bučková, 7. Aneta Faitová, 8. Hana Svobodová
9. Šárka Frýbortová, 10. Michaela Lámerová, 11. Elisavet Charalambidu, 12. Aneta Sychrová

Soustředění finalistek v Thajsku:

Finalistky pár dnů před finále:

Finalistky, co by letušky během úvodního vystoupení finálového večera:


Vítězky a hosté na pódiu pár chvil po korunovaci:

Velkou novinkou tohoto ročníku byla dozajista disciplína pózóvání se zvířaty, která nahradila volné disciplíny. Krajta Božka i raroh Fero se dali zvládnout docela dobře, ale gepard Jožin si dělal co chtěl a Aneta Faitová měla opravdu plné ruce práce a jistě i pořádný strach (na obr.). Vedení České Miss se později vypořádávalo s protesty z řad ochránců zvířat.Slavnostní večer ozdobila modelka světového věhlasu Petra Němcová, která kromě rozhodování jako členka poroty navrhla také design korunky pro vítězku. Ona také novou vítězku korunovala.
Tento rok se finálový večer obešel bez úřadující Miss Universe 2007 Riyo Mori.

Unikátní korunka pro Českou Miss 2008 je vyrobena ze čtrnáctikarátového bílého zlata a váží 93,64 gramu. Vznikla v dílnách ALO diamonds a její umělecká hodnota činí 1 250 tisíc korun. Na korunce dominuje 1162 diamantů pořízených na speciální diamantové burze v belgických Antverpách a 118 barevných přírodních polodrahokamů, které pocházejí z daleké Indie a Thajska. Jsou to ametyst, safír, peridot, modrý topaz, citrín, granát, zelený ametyst či bílý topaz. Kameny mají nejrůznější tvary, jsou například oválové, kulaté či v podobě kapky. Výroba tohoto originálního klenotu trvala přes půl roku. Všechny kameny byly zasazovány ručně.
Novinkou byl také způsob dražby korunky, který probíhal po dobu 2 měsíců prostřednictvím internetových stránek České Miss.


Moderování večera se velmi dobře zhostili modelka Jana Štefánková a herec Miloš Kramár.

Porotě nepředsedala, jak jsme byli zatím zvyklí, ředitelka soutěže Michaela Maláčová, ale francouzský legendární herec Alain Delon, který rovněž ošerpoval vítězku Elišku Bučkovou. Mezi členy poroty se dále objevili např. již zmíněná světová topmodelka Petra Němcová, ředitel pražské ZOO Petr Fejk, zpěvák kapely Gipsy.cz Radek Banga, Tereza Maxová nebo olympijský vítěz Roman Šebrle (na obr Petra Němcová s předsedou poroty Alainem Delonem).

Mezi další významné hosty večera bychom mohli ještě zařadit paní Elišku Haškovou Coolidge (na obr. s Českou Miss 2007 Lucií Hadašovou) a premiéra Mirka Topolánka (na obr. s Michaelou Maláčovou a Alainem Delonem).Moje postřehy z večera:
Tak tento ročník se mi moc líbil! Alain Delon co by předseda poroty, krásná Petra Němcová, kultivovaní moderátoři, netradiční prostory letiště a v neposlední řadě Eliška jako vítězka. Super.
Jenom tu přehlídku ze zvířaty bych příště už nemusela :)

Historie České Miss - 2007, III. ročník

23. ledna 2009 v 23:47 | Lucky |  Česká Miss

Ročník 2007


Novou Českou Miss se v sobotu 24. února v pražském Top Hotelu před kamerami TV Nova stala dvacetiletá studentka ze Strážnice Lucie Hadašová.

Celkové výsledky:

Česká Miss - Lucie Hadašová, 20 let, Strážnice
1. Česká Vícemiss - Eva Čerešňáková, 20 let, Praha
2. Česká Vícemiss - Lilian Sarah Fisherová (zároveň Tip Poroty), 22 let, Plzeň

TOP 6 doplnily:
Blanka Javorská (Miss Čtenářů a Miss Posluchačů), Tereza Kozáková a Andrea Šopovová.

Nově udílený titul "Miss Marketing" si odnesla Michaela Řeháková.

Finalistky:
1. řada z leva:
1. Eva Machů, 2. Tereza Kozáková, 3. Blanka Javorská, 4. Svatava Spurná, 5. Sára Aschenbrennerová, 6. Lucie Hadašová
2. řada zleva:
7. Michaela Řeháková, 8. Andrea Šopovová, 9. Monika Krpálková, 10. Eva Vašková, 11. Eva Čerešňáková, 12. Lilian Sarah Fischerová

Finalistky - po postupu do finálové dvanáctky:
Finalistky strávily 10 dnů v tyrolských Alpách, kde probíhaly přípravy na finále, mj. za asistence fotografa a zpěváka Petera Nagyho.


Finalistky pár dnů před finále:

Finalistky během finálové přehlídky v plavkách:


Pódium těsně po korunovaci nových královen:
Na slavnostím večeru nechyběla úřadující Miss Universe 2006 - Zuleyka Rivera z Portorika (na obr. při korunovaci nové České Miss Lucie Hadašové a s Michaelou Maláčovou).


Velkolepou televizní show moderoval divadelní a televizní herec Michal Novotný. V porotě zasedli kromě předsedkyně Michaely Maláčové mj. Ivana Trumpová, Tereza Maxová (obě na obrázku), Roman Šebrle, Jan Saudek, Leoš Mareš i loňská Česká Miss Renata Langmannová.

Mezi významné hosty večera rozhodně patřil i Mirek Topolánek (na obr. s Ivou Kubelkovou).


Unikátní korunka pro novou Českou Miss byla vyrobena ze žlutého a bílého čtrnáctikarátového zlata a drahokamů. Dominuje na ní středový kámen - pravý modrý topaz. Je v ní dále usazena tisícovka kamenů v briliantovém brusu a v citrónově žluté, topazové a čiré barvě. Autorkou tohoto klenotu je Lucie Lošťáková, jejíž šperky jsou známé pod značkou MOON.
Originální korunky ze stříbra a rovněž osazené drahokamy připravila Lucie Lošťáková i pro obě vicemiss a ostatní finalistky.

Korunka vítězky se nakonec vydražila za půl milionu Kč a majitelem se nestal nikdo jiný, než partner Michaely Maláčové Zdeněk Bakala. Vydražené peníze byly věnovány nadaci Terezy Maxové.Připomenu, že o postup mezi nejlepší se ucházely hned 3 známé tváře - Martina Bešíková (9. místo na Miss Tourism Queen International 2007 a titul Miss Goddnezz Body Beautiful na soutěži Miss Tourism International 2008), Romana Pavelková (finalistka Miss České republiky 2008) a Dominika Hužvárová (mj. vítězka soutěže Miss Euro 2008 a 4. vícemiss Queen of the World 2008).
Martina a Romana postoupily do semifinále, Dominika nikoliv.


Moje postřehy z finále:
Fakt strašný moderátor! Holek mi bylo líto, jak neustále pletl jejich jména a měla jsem dojem, že se je snaží shazovat, místo aby jim pomáhal. Co se týče dívek, tak se přiznám, že tenhle ročník se dle mého soudu nijak zvlášť nevyvedl. Ani z jedné jsem si "nesedla na zadek", snad jen Lilian Sarah mi přišla vyjímečná. Vítězství Lucie mě dost překvapilo, hlavně po jejím rozhovoru s porotou. Nevím, v arabském světe jsem nežila, ale nemyslím si, že se tam k ženám chovají lépe než tady, jak tvrdila. Zkrátka tento ročník pro mě nic moc. Ale korunka pěkná.

Historie České Miss - 2006, II. ročník

23. ledna 2009 v 19:44 | Lucky |  Česká Miss

Ročník 2006


V pátek 17. února 2006 byla zvolena nová, v pořadí již 2. Česká Miss. Stala se jí 19ti letá studentka z Ivanovic na Hané Renata Langmannová.


Celkové výsledky:

Česká Miss - Renata Langmannová, 19 let, 175 cm, Ivanovice na Hané
1. Česká Vícemiss - Miroslava Košťanová (zároveň Miss Internet), 20 let, 175 cm, Praha
2. Česká Vícemiss - Barbora Kolářová, 21 let, 170 cm, Praha

TOP 6 doplnily:
Petra Soukupová (Miss Čtenářů, Tip Poroty)
Šárka Durdisová a Ana Ada Lipoldová.

Titul Miss Posluchačů si odnesla Veronika Kouřilová.

Finalistky:
Z leva do prava, od shora dolů:
1. Barbora Kolářová, 2. Tereza Jirounková, 3. Šárka Durdisová. 4. Miroslava Košťanová
5. Zuzana Blažková, 6. Radka Buchtová, 7. Ana Ada Lipoldová, 8. Zuzana Střelcová
9. Petra Soukupová, 10. Veronika Kouřilová, 11. Renata Langmannová, 12. Kateřina Čeremisinová

Finalistky a náhradnice:
Finalistky se podívaly v rámci svého soustředění do slunné Brazílie, kde strávily zhruba 10 dnů.Na slavnostním večeru nemohla chybět Miss Universe 2005 Natalie Glebova z Kanady (na obr. s Michaelou Maláčovou).


Slavnostním večerem provedl herec a zpěvák Roman Vojtek za asistence loňského moderátora Vojty Kotka a fotografa Jana Saudka, kteří zároveň usedli v porotě. Porotce dále doplnili například modelka Tereza Maxová, desetibojař Roman Šebrle, herec Jiří Mádl, loňská vítězka Kateřina Smejkalová a další.

Významným hostem večera byl Václav Havel, který na slavnostním večeru zastoupil nemocnou manželku Dagmar.

Zajímavostí je, že mezi náhradnicemi České Miss 2006 byla i Kateřina Kuřátková, které se později ucházela o korunku Miss České republiky 2006. Na příčky nejvyšší se ale vítězka několika dalších Miss (např. Poupě, Léto, Praha Open) a zároveň 1. vícemiss Taťány Kuchařové z Miss Moravia neprobojovala.


Mezi moje favoritky tenkrát patřily Tereza Jirounková (moc se mi líbila a bylo mi líto, když nepostoupila mezi superfinalistky), Ana Lipoldová, Petra Soukupová a Mirka Košťanová, ale musím uznat, že Renata je také moc pěkná a vítězství si jistě zasloužila.

Historie České Miss - 2005, I. ročník

23. ledna 2009 v 15:55 | Lucky |  Česká Miss
Něco úvodem:
V roce 2005 se uskutečnil vůbec I. ročník soutěže Česká Miss, která si kladla za cíl nalézt dívky nejen krásné navenek, ale hlavně inteligentní a osobnostně vyzrálé, v souladu se sloganem "Nehledáme pouze další pěknou tvář".
"Průkopnicí" soutěže Česká Miss je Michaela Maláčová, Miss České Republiky z roku 1991 a bylo jasné, že Miloš Zapletal, tehdejší prezident soutěže Miss ČR nebude tímto konkurenčním projektem zrovna nadšen.

Soutěž Česká Miss je od počátku jakýmsi národním kolem soutěže Miss Universe, kde Českou republiku reprezentuje právě Česká Miss.
1. Česká vícemiss je kandidátkou v soutěži Miss Earth. Ostatní finalistky se objevují na dalších mezinárodních soutěží krásy jako např. Miss Intercontinental či Top Model of the World.

Na základě castingů, které se konají ve velkých městech České republiky, je vybráno 12 finalistek, které nastupují ve velkém finále. V průběhu večera porota vybere 6 "superfinalistek", které v soutěžním klání pokračují. Poté porota již do výsledků nezasahuje, pouze vybere dívku, která je otitulována jako "Tip Poroty". V průběhu večera jsou vyhlašovány výsledky vedlejších soutěží Miss Čtenářů, Miss Posluchačů, a Miss Internet. Vítězka a její vícemiss jsou zvoleny na základě došlých SMS zpráv protřednictvím mobilních telefonů.


Ročník 2005


V sobotu 26. února 2005 si diváci zvolili historicky 1. Českou Miss Kateřinu Smejkalovou.


Celkové výsledky:

Česká Miss - Kateřina Smejkalová, 22 let, Štemberk
1. Česká Vícemiss - Zuzana Štěpanovská (zároveň Miss Posluchačů a Tip Poroty), 22 let, Jihlava
2. Česká Vícemiss - Michaela Štoudková, 20 let, Chomutov


TOP 6 doplnily:
Jana Horáčková (Miss Čtenářů a Miss Internet)
Sandra Vídeňská a Kateřina Sedláková.


Finalistky:
Z leva do prava, od shora dolů:
1. Michaela Štoudková, 2. Helena Benešová, 3. Sandra Vídeňská, 4. Anděla Halušková
5. Daniela Šmýrová, 6. Jana Horáčková, 7. Kateřina Sedláková, 8. Simona Boříková
9. Kateřina Smejkalová, 10. Monika Voráčová, 11. Zuzana Štěpanovská, 12. Zuzana Línková

Finalistky a náhradnice pár dnů před finále:


Slavnostního večera se účastnila také Miss Universe 2004 Jennifer Hawkins z Austrálie.

Finálovým večerem provedl Vojta Kotek. Pototu mj. tvořili Michaela Maláčová, Halina Pawlovská, Helena Houdová, Tereza Maxová, Roman Šebrle, Aleš Valenta a Ondřej Hejma.
Významným hostem večera byl prezident Václav Klaus.


Zajímavostí je, že o postup do finálové dvanáctky bojovaly mj. Renata Langmannová (Česká Miss 2006) a Iveta Lutovská (finalistka 2009). Obě tehdy skončily v semifinále.Moje postřehy:
Přiznám se, Kateřinu Smejkalovou jsem, i přes její bezchybnou postavu, na vítězku netipovala. Libily se mi: Míša Štoudková, Sandra Víděňská a Zuzana Štěpanovská (bývalá finalistka Miss ČR 2002).
Vojta Kotek byl legrační a bylo poznat, že Maláčová z něj chvílemi pěkně šílela :)

MOJE Miss České Republiky aneb komu jsem fandila

22. ledna 2009 v 15:42 | Lucky |  CZ Beauty Queens
Pozor, toto není přehled vítězek soutěže Miss České Republiky, ale moje favoritky na vítězku ze všech 20ti proběhnuvších ročníků :)


MISS ČESKÉ REPUBLIKY podle Lucky

2008 - Zuzana Jandová
2007 - Šárka Cojocarová (finalistka, vítězka Miss 1. jarního dne)
2006 - Taťána Kuchařová
2005 - Petra Macháčková (1. vícemiss)
2004 - Michaela Wostlová (1. vícemiss)
2003 - Klára Medková (1. vícemiss, Miss Sympatie, Miss TV diváků)
2002 - Kateřina Smržová (1. vícemiss)
2001 - Andrea Fišerová (1. vícemiss, po sesazení Diany Kobzanové Miss)
2000 - Michaela Salačová
1999 - Helena Houdová
1998 - Kateřina Stočesová
1997 - Kristýna Fridvalská (1. vícemiss)
1996 - Petra Minářová
1995 - Monika Žídková
1994 - Eva Kolulánová
1993 - Silvia Lakatošová
1992 - Pavlína Baburková
1991 - Markéta Silná (2. vícemiss)
1990 - Renata Gorecká
1989 - Ivana ChristováPřehled skutečných vítězek najdete ZDE.

Miss České Republiky 1989 - 2008 v koláži

22. ledna 2009 v 15:06 | Lucky |  Miss České Republiky
MISS ČESKÉ REPUBLIKY

2008 - Zuzana Jandová
2007 - Kateřina Sokolová
2006 - Taťána Kuchařová
2005 - Lucie Králová
2004 - Jana Doleželová
2003 - Lucie Váchová
2002 - Kateřina Průšová
2001 - Andrea Fišerová (po sesazení Diany Kobzanové)
2000 - Michaela Salačová
1999 - Helena Houdová
1998 - Kateřina Stočesová
1997 - Terezie Dobrovolná
1996 - Petra Minářová
1995 - Monika Žídková
1994 - Eva Kolulánová
1993 - Silvia Lakatošová
1992 - Pavlína Baburková
1991 - Michaela Maláčová
1990 - Renata Gorecká
1989 - Ivana Christová

Všechny fotografie vítězek v koláži jsou z příslušných finálových večerů. Ani Vám nemusím popisovat, jakou dalo práci je zkompletovat :)
Děkuji zejména webům Miss ČR, Mattoni, TV Nova, Osobnosti a Deníček Miss.


Fotogalerie z Keni - Poslední den, 21. 1. 2009

22. ledna 2009 v 8:50 | Lucky
Nejprve slavnostní snídaně u příležitosti inaugurace prezidenta Spojených stárů Baracka Obamy

PhotobucketA potom "sportovní hry" na pláži

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket Photobucket Photobucket

Foto: Česká Miss, Super
Královny Země, Vzduchu, Ohně a Vody roku 2008

19. ledna 2009 v 20:56 | Lucky |  Miss Earth
Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Source: Friendster

Miss Universe... jsem JÁ!

19. ledna 2009 v 18:56 | Lucky |  Miss Universe

Pohled zpátky... tak takhle reagovaly na svoje vítězství :)Image Hosted by ImageShack.us


Miss Slovensko 2009 - Představení finalistek

19. ledna 2009 v 18:20 | Lucky |  Slovenské soutěže
Narozdíl od nás, kde o Miss České republiky 2009 nemáme zatím ani potuchy, naši nejbližší sousedé už znají své finalistky Miss Slovensko 2009.

Jsou to:

1 - Monika Macharová (19), Trenčín, asistentka, 178 cm, Lev
2 - Alexandra Kiš Bandiová (19), Rožňava, studentka VŠ, 178 cm, Beran
3 - Barbora Franeková (20), Žilina, studentka VŠ, 178 cm, Rak
4 - Mária Zelinová (20), Veľký Krtíš, modelka, 177 cm, Střelec
5 - Michaela Štítová (22), Námestovo, studentka VŠ, 175 cm, Ryby
6 - Martina Sabová (20), Vinné okr. Michalovce, studentka VŠ, 175 cm, Ryby
7 - Viktória Bobríková (18), Trebišov, studentka VŠ, 175 cm, Blíženci
8 - Katarína Príkazská (23), Bratislava, studentka VŠ, 175 cm, Rak
9 - Soňa Skoncová (22), Prievidza, modelka 174 cm, Střelec
10 - Ivana Smolková (21), Kysucké Nové Mesto, studentka VŠ, 173 cm, Lev
11 - Aneta Valentová (20), Lozorno, studentka VŠ, 173 cm, Střelec
12 - Petronela Pribilová (19), Senica, studentka VŠ, 171 cm, Rak
N - náhradnice Patrícia Jakabová (20), Bratislava, studentka VŠ, 172 cm, Váhy


Photobucket

Photobucket

Finalistky si prohlédněte na oficiálních stránkách soutěže Forza.sk


Co se mne týče, nejvíce se mi zatím líbí tyto 3 dívky:

Mária Zelinová
Photobucket

Monika Macharová
Photobucket

a Barbora Franeková
Photobucket

O vítězce se rozhodne 17. dubna 2009 v přímém přenosu televize Markíza.

Zdroj: Pageant-Mania, Forza.sk


Miriam Quiambao

18. ledna 2009 v 12:13 | Lucky |  Gallery of the Most Beautiful MISSES of the World
Miriam Redito Quiambao - Binibining Pilipinas Universe 1999 / Miss Universe 1999 1st RU
Miss Tourism International 2008

16. ledna 2009 v 11:31 | Lucky |  Ostatní mezinárodní soutěže

Poslední den roku 2008 přinesl štěstí 21leté Manasvi Mamgai z Indie, která vyhrála v soutěži Miss Tourism International 2008.

Finále soutěže proběhlo 31. prosince v Malajsii.


Manasvije v Indii známou modelkou a podle mých informací se bude ucházet v příštím ročníku (2010) soutěže Pantaloons Femina Miss India o korunku Miss Indie.


Celkové výsledky Miss Tourism International 2008:
Vítězka - Miss Tourism International - Indie, Manasvi Mamgai
1. vícemiss - Miss Tourism Queen of the Year International - Brazílie, Cibele Franczak
2. vícemiss - Miss Tourism Metropolitan International - Bosna a Herzegovina, Alma Mulalic
3. vícemiss - Miss Tourism Global - Thajsko, Ananya Chinsangchai
4. vícemiss - Miss Cosmopolitan International - Hong Kong, Ruby Wong

TOP 7 doplnily dívky z Ruska a Kypru.
TOP 15 doplnily dívky z Německa, Indonésie, Malajsie, Paraguaye, Filipín, Polska, Rumunska a Uruguaye.


Českou republiku zastupovala Martina Bešíková, která byla vylášena jako dívka z nejlepší postavou a odnesla si titul Miss Goddezz Body Beautiful!
Připomínám, že Martina nás zastupovala už na soutěži Miss Tourism Queen International 2007, kde se ze 108 účastnic umístila na parádním 9. místě.


Zdroj: Global Miss Contest, Flickr

Fotogalerie z Keni, 13. 1. 2009

15. ledna 2009 v 13:54 | Lucky |  Cesta k České Miss 2009
Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket Photobucket Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket Photobucket Photobucket

Photobucket Photobucket Photobucket

Photobucket

Foto: Česká Miss